Короткий огляд систем розсувних дверей купе

11.01.2018

Короткий огляд систем розсувних дверей купе

Розсувні системи дверей купе – це сукупність механізмів, що забезпечують ковзання дверної панелі (збірної конструкції дверей) в одній площині. Такі двері, що використовуються при облаштуванні вбудованих шаф, як міжкімнатні двері, як рухливі перегородки для зонування різних приміщень отримали поширення в середині XX століття.

Двері купе

Ім’я придумав конструкцію дверей-купе невідомо, але його винаходом користується величезна кількість людей.

Зручність конструкції і прекрасна функціональність таких систем викликали розвиток цілої індустрії з їх виготовлення.

У короткому огляді наводяться варіанти застосування розсувних систем купе, їх класифікація, а також пристрій.

Гідності
Такі двері мають цілий ряд переваг:

 • економлять простір приміщення у порівнянні зі звичайними дверима;
 • відсутність можливості нанесення травм із-за випадкового закриття/відкриття;
 • тихі в експлуатації;
 • практичні для людей з обмеженими можливостями;
 • мають хорошу шумоізоляцію, захищають від проникнення запахів;
 • збільшують дизайнерські можливості.

Класифікація

Існує два види систем дверей купе.

В залежності від місця підвісу:

 • верхньоподвісні – підвішування дверної панелі проводиться на верхню напрямну, розташовується горизонтально і несе основне навантаження (вага дверей) і визначає напрямок руху при відкритті і закритті;
 • нижнеопорные – в цих системах дверна панель своєю масою спирається на нижню напрямну, напрямок руху при закриванні і відкриванні задається як нижньої, так і верхньої направляючої.

Системи дверей купе також поділяються на типи:

 • алюмінієві системи;
 • системи сталеві;
 • системи, призначені для дерев’яних дверей;
 • системи, призначені для скляних дверей

Алюмінієві системи

Затребувані на ринку завдяки нескладному виробництва, різноманітності асортименту, надійності.

Сучасні технології дозволили знизити собівартість виготовлення і одночасно виробляти більш складні конструкції.

Швидкому розширенню асортименту сприяють невеликі терміни, необхідні для виготовлення ексклюзивних форм профілів – від проектування до випуску.

Сучасні технології дають можливість:

 1. анодировать профілі з використанням хімічних речовин, отримуючи покриття бронзового, золотого, срібного кольору;
 2. фарбувати профілі, завдаючи порошкове захисно-декоративне покриття методом електростатичного напилення, отримуючи більше двохсот кольорів і відтінків;
 3. застосовуючи метод аплікації або використовуючи порошкове двошарове покриття наносити на профіль спеціальне декоративне покриття, яке має більше сорока видів текстур під різні породи деревини.

Різноманітність внутрішнього заповнення дверної панелі залежить лише від фантазії дизайнера.

На ринку працює багато виробників систем купе, але практично всі використовують один і той же конструкційний принцип. Відмінності тільки в різновидах профілів.

Нижнеопорные системи мають менш складну і дорогу конструкцію, ніж верхнеопорные, але популярність застосування останніх – не менше. Їх конструкційні особливості дають можливість не застосовувати в якості нижньої направляючої профіль, що актуально при виборі механізму при установці дверей вбудованих шаф купе, a також міжкімнатних перегородок.

На ілюстраціях представлені варіанти профілів, які найбільш часто застосовуються в розсувних системах купе.

Системи для дерев’яних дверей купе

Такі системи спеціально конструюються таким чином, щоб підвішені дерев’яні полотна можна було використовувати в якості міжкімнатних дверей, міжкімнатних перегородок.

Системи, що мають приводний трос

Такі конструкції мають трос, який передає зусилля на одночасне відкривання обох полотен в обидві сторони незалежно від стулки, до якої додається зусилля.

Синхронне розсування дверних полотен забезпечує механізм, що складається з наступній комплектації:

 • троса;
 • натяжних роликів;
 • синхронізаторів;
 • кріплень;
 • направляючих;
 • роликів
 • демпферів, що забезпечують м’якість закриття дверей.

Системи для скляних дверей купе

Являють собою механізм, конструктивно виконаний таким чином, щоб забезпечити підвішування скляного дверного полотна. Це дає можливість застосовувати його при монтажі як міжкімнатних дверей, так і міжкімнатних перегородки. Особливість таких систем – унікальні пристрої, які забезпечують кріплення роликів до скляного дверному полотнища за допомогою спеціальної рейки або за допомогою точкових кріплень.

Точкові кріплення не мають ні нижньої, ні верхньої профілю на торцях дверей, за рахунок чого мають більш тонким дизайном. і дають можливість створювати унікальні зразки.

Рейкове кріплення дуже надійно і застосовується при навішуванні тяжких скляних дверних полотен, оскільки охоплюють їх по всій ширині, а за допомогою спеціальних виступів рейка чіпляється за просвердлені в склі невеликі отвори.

Такі системи розділяються не тільки за способом кріплення до скла роликів, але і формами направляючих. В одному варіанті застосовується трубчаста напрямна з роликами, що мають форму шківа. У другому – напрямна прямокутна і має спеціальний паз для ролика. Ролики оснащуються тонкими обідками з гуми, що забезпечує плавність і м’якість ковзання.

Сталеві системи

До таких систем відносять конструкції, профіль яких виготовлений із сталі. Технологічно процес згинання виробляють за допомогою спеціальних пресів, а потім обробляють для отримання заданих декоративних характеристик.

Інша конструкційна особливість таких систем в тому, що профіль рамну конструкцію не збирають, використовуючи спеціальні саморізи, а безпосередньо одягають на основу внутрішнього полотна двері по периметру. Профіль, завдяки відмінним пружним якостям, стискає основу і таким чином забезпечує не тільки надійне утримання ДСП, скла або іншого матеріалу дверній панелі, а також забезпечує жорсткість конструкції.

Стандартні описані системи дозволяють застосовувати дверні полотна, що важать не більше ста двадцяти кілограмів.

Меблі на замовлення від CLEEF MEBEL