Як вибрати стільницю

14.12.2017

Як вибрати стільницю

Меблі – це не тільки функціональність, але і прикраса сучасної кухні. З метою забезпечення зручності експлуатації цього приміщення необхідно вибирати меблі виважено, приділяти увагу всім дрібниць і деталей.

Один з важливих елементів кухні – стільниця. Від її якості буде залежати термін використання і зовнішній вигляд кухонних меблів. У цій статті ми розберемося з тим, як вибрати стільницю. Щоб це зробити, необхідно знати про її різновидах. Це дуже стане в нагоді, якщо ви збираєтеся набувати кухні під замовлення.

ДСП: варто вибирати таку стільницю?

Цей вид стільниць є одним з найбільш поширених. Вони міцні, нормально витримують високі навантаження, але, досить швидко стираються. Серед всіх різновидів стільниць вони вважаються одними з найгірших. Це не означає, що вони погані. Просто вони розраховані для покупців з невеликим матеріальним достатком.
Зазначений матеріал є композитним. З ДСП виготовляють тільки оболонку (два аркуші по 10 мм). Усередині ж він наповнюється пінополіуретаном або гофрованим картоном. Готовий виріб покривають високоміцним ламінатом.

У стільниць з ДСП, на жаль, багато недоліків:

  • Термін експлуатації становить всього 2-3 роки. У найбільш використовуваних місцях поверхня стирається, малюнок блякне.
  • «Боязнь» вологи. Якщо вода затече під варильну поверхню або мийку, стільниця дуже швидко вбере вологу і розбухне.
  • На поверхні легко можуть залишитися ножові порізи.

За ціною такі стільниці найбільш доступні. Чим міцніше і якісніше ламінуючий шар, тим довговічніше поверхню. Правда, і вартість меблів буде вище.

МДФ: варіант краще

По своїй конструкції стільниці з МДФ нічим не відрізняються від стільниць з ДСП. Це все той же «листковий пиріг», всередині якого «крем», виготовлений зі спіненого поліуретану. Правда, він має більш високу міцність і кращими експлуатаційними характеристиками.

МДФ має більш щільну структуру, так як проводиться під високим тиском з деревного пилу. За рахунок того, що отриманий матеріал характеризується меншою пористістю, він володіє більш високим ступенем вологостійкості. Якщо встановити меблі правильно, подбавши про повноцінної герметизації торців вирізів, то волога буде і зовсім не страшна.

Щодо інших експлуатаційних характеристик, то вони фактично нічим не відрізняються від стільниць з ДСП. Міцність МДФ у невисока, тому поверхня швидко стирається і на ній утворюються подряпини. Але є і плюс: велика різноманітність колірних рішень. Стільниці можуть обклеюватися різними декоративними плівками, що надає їм індивідуальність.

Натуральна деревина: краса і практичність

Багато хто скаже, що дерево – не найкращий матеріал для кухонної стільниці. З одного боку, є в цьому частка правди. Але, з іншого боку, це хибна думка. Завдяки тому, що існують сучасні технології, що дозволяють зробити просочення деревини, її експлуатаційні особливості поліпшуються. Матеріал отримує унікальні властивості, зокрема, здатність протистояти волозі. Оброблена таким чином стільниця прослужить набагато більший термін, ніж вироби з ДСП і МДФ.

Тривалість експлуатації забезпечується не тільки просоченням, але і особливою технологією виготовлення. Так як із цільного шматка деревини стільницю зробити не вийде, застосовується технологія клеєного бруса. У процесі виробництва використовуються тоненькі рейки товщиною до 10 мм За рахунок того, що матеріал склеюють шарами, він виходить стійким до вологи, температурних перепадів, механічного впливу.

Стільниці з деревини – варіант непоганий. Особливо він сподобається для цінителів сільського стилю або так званого «кантрі».

Пластикові стільниці: бюджетний варіант з хорошими властивостями

Такі стільниці можна назвати не просто бюджетними, а супер бюджетними. Виготовляються вони з того ж ДСП, який пошарово покривається крафт-папером, що є за своєю суттю пластиком. Таким чином, всередині матеріалу знаходиться ДСП, який з усіх боків оточений пластиком, надає стільниці міцність. Поверхня може бути будь-якого кольору і забарвлення.
У числі достоїнств подібних стільниць – доступна вартість і велика різноманітність варіантів декоративних поверхонь. Недоліків набагато більше: слабка міцність, здатність вбирати вологу, нездатність протистояти подряпин.

Коштувати такий матеріал буде кілька доларів за погонний метр. За 3-5 років експлуатації така ціна цілком виправдана.

Скло: в чому переваги такої стільниці

Стільниця зі скла – це сучасний і високотехнологічний варіант, який характеризується великою кількістю переваг. Матеріал відповідає практично всім вимогам, які висуваються до кухонних меблів. Він витримує навіть стовідсоткову вологість, на ньому дуже нелегко залишити подряпини. Скляна поверхня може витримати навіть інтенсивні удари, тому на ній можна вільно відбивати м’ясо. Але, щоб це було можливим, виробники використовують не звичайне скло, а ударостійке броньоване. Застосовується особлива технологія виготовлення, в процесі якого склеюється кілька стекол. Між ними можуть розміщувати декоративний шар – наприклад, плівку з фотодруком.

Крім переваг є й один недолік таких стільниць. З-за вапна, що міститься у воді, на поверхні з часом утворюється наліт. Але, для багатьох цей факт не такий вже й значний.

Природний та штучний камінь: чому віддати перевагу

Незалежно від того, штучний або натуральний камінь використовується для виготовлення стільниці, цей матеріал можна назвати чи не вічним. Він за своїми характеристиками подібний скляним стільницям, так як кам’яні поверхні міцні, стійкі до вологи і механічних пошкоджень. Але є певний недолік – величезний вага, з-за чого самостійно підняти виріб не вийде.

До кам’яних стільниць відносять поверхні з мармуру, граніту, акрилового каменю, кварцу. У кожного з цих матеріалів є свої особливості

  1. Стільниця з мармуру і граніту. Природний матеріал володіє всіма перевагами натурального каменю, тому характеризується довговічністю, високою міцністю, вологостійкістю. Цей матеріал складний в обробці і коштує дорого. Правда, він практично вічний. Якщо, звичайно, його не розколоти і не розбити.
  2. Стільниці з акрилового каменю. Виготовляється з гранітної або мармурової крихти, яка з’єднується за допомогою акрилу. Саме тому матеріал є композитним. Такі стільниці не лопаються (чого не можна сказати про стільниці з натурального каменю). Навіть якщо на поверхні з’являються подряпини, від них можна позбутися методом полірування.
  3. Стільниця з кварцу. Матеріал являє собою різновид акрилового каменю. Для виготовлення використовують крупнофракционный кварцовий пісок. Якщо раптом з’являться сколи на поверхні, реставрувати її не вийде.

Кухонні меблі під замовлення – це відмінна можливість вирішувати, які стільниці вибрати. Виробники здатні створювати вироби, які влаштують покупців за ціною та експлуатаційними властивостями.

Меблі на замовлення від CLEEF MEBEL