Особливості вибору якісних меблів

11.01.2018

Особливості вибору якісних меблів

Далеко не всі сучасні меблі відрізняється високою якістю і довговічністю. Саме з цієї причини вибирати її потрібно максимально ретельно. При цьому увагу потрібно звертати на якість збірки і матеріал виготовлення, так і на фурнітуру. Нижче наведено поради, які допоможуть зробити вибір у бік того чи іншого варіанту корпусних меблів з ЛДСП, з масиву дерева і обов’язково зручним м’яких меблів.

Меблі, виготовлені з ЛДСП

Якщо говорити більш конкретно, то тут мова йде про корпусних меблів, яка становить основну частину всієї меблевої промисловості. Це всякого роду бюджетні шафи, стінки, передпокої, кухонні гарнітури та інше.

Кромка

Вибираючи корпусні меблі під замовлення для дому чи офісу, в саму першу чергу потрібно уважно оглянути крайку. Саме від того, наскільки якісною буде кромка, безпосередньо залежатиме якість всього меблевого елемента. Виробник, який економить на основному матеріалі для виготовлення меблів і фурнітури, ніколи не буде використовувати дорогу і якісну крайку.

Для кромкования торців меблів високої якості застосовують крайку, виготовлену з АВС або ПВХ. Потрібно сказати, що вона сьогодні досить популярна в меблевій промисловості. При огляді кромок на різних частинах будь-яких корпусних меблів слід звернути увагу на лицьові деталі – на них, як правило, товщина кромок варіюється від 1 до 2 мм. Внутрішні частини меблів обклеюються кромкою товщиною не більше 0.6 мм. Що стосується тильної сторони того чи іншого елемента корпусних меблів, то вона повинна бути яка обклеєна крайкою з меламіну або паперу. Слід зазначити, що кромка меблів з ДСП виконує не тільки декоративну, але і захисну функцію – прикриваючи торці дверей, спинок та іншого, вона перешкоджає випаровуванню формальдегіду. Він міститься в ДСП і МФД і є вкрай небезпечним для здоров’я людини.

Кромка, крім усього іншого, повинна бути правильно обклеєна. Для того щоб перевірити якість обклеювання необхідно вкрай уважно оглянути на всі торці з крайкою на предмет безстороннього виступання клею, а також на його колір – він повинен повністю збігатися з кольором меблевого елемента.

Уважна перевірка відколів і подряпин на поверхні меблів

Скол або подряпина будь-якого розміру – це не що інше, як шлюб, що з’являється на поверхні корпусних меблів по безлічі різноманітних причин. Це не тільки неакуратна збірка меблів або транспортування, а також застосування в ході її виробництва неякісного обладнання. Наявність шлюбу має відразу виявитися покупцем, який не повинен платити за низькоякісний товар.

Для того щоб приховати відколи й подряпини, наявні на меблях, їх обробляють спеціальними реставраційними матеріалами. Оброблені місця помітити нескладно – достатньо просто уважно оглянути всі поверхні при хорошому освітленні. При наявності більш або менш видимих дефектів необхідно міняти меблі на іншу.

Перевірка плити ЛДСП і її розкрою

Від якості розкрою плити ЛДСП безпосередньо залежить те, наскільки якісним буде виріб в підсумку. Якщо при розпилюванні матеріалу були допущені помилки, або ж пили просто були тупими, то на торці плити можна побачити малопомітні подряпини, на яких найчастіше є залишки клею. Про якість таких меблів не може бути й мови.

Фурнітура

Від того, наскільки якісна і надійна фурнітура, залежить довговічність корпусних меблів. Фурнітура, служить виключно для складання меблевих деталей, повинна бути повністю невидимою. В іншому випадку є всі підстави вважати, що на ній заощадили. Крім того, що це дуже зашкодить дизайну меблів, погана фурнітура послужить швидкої її поломки. Слід зазначити, що якісну меблеву фурнітуру легко розпізнати по наявному логотипу компанії-виробника. Якщо його немає, то і на довговічність такої меблів розраховувати не варто. За умови бездоганної фурнітури хід напрямних у висувних механізмах завжди буде беззвучним і плавним.

М’які меблі

На відміну від корпусних меблів, де видно кожен стик, м’яка більш складна у дослідженні на якість. Основна частина м’яких меблів являє собою тканинну площа, з якої від очей покупця приховано все – і кріпильні елементи, і сам каркас.

Головне, на що необхідно звернути увагу при виборі м’яких меблів – це комфорт під час сидіння, лежання і трансформації (якщо це, наприклад, розкладний диван). Оббивка повинна бути практичною і, бажано, не маркою. При виборі спального місця слід звертати увагу не на м’який диван, а на ліжко з ортопедичним матрацом.

Якщо обрана м’які меблі є якісною, то всі механізми для її роботи будуть відповідними. Наприклад, роликові опори повинні бути гумовими, щоб не дряпати підлогу.

Натуральна меблі

Сьогодні меблі, виготовлені з натуральної деревини, вважається елітною. Відповідно, її вартість буде на порядок вище, якщо порівнювати безпосередньо з меблями з ДСП і МФД. Вибираючи меблі з масиву натурального дерева, необхідно оглянути кожен її сантиметр гранично ретельно – навіть такі дорогі речі нерідко бувають бракованими.

Поверхня дерев’яних меблів не повинна мати ніяких сколів, подряпин і вм’ятин. Крім того, лакофарбове покриття на ній повинно бути естетично привабливим і рівномірним. Має сенс і така процедура при перевірці дерев’яних меблів перед покупкою, як дослідження матеріалу безпосередньо на радіаційний фон.

Одним з істотних недоліків дерев’яних меблів, виготовленої на замовлення, є те, що вона може деформуватися навіть через кілька років після покупки. Зокрема, мова йде про розсихання матеріалу, яке може викликати множинні тріщини на поверхні. Це говорить про те, що в процесі виготовлення меблів деревина була висушена не належним чином або просто не досохла. Для того щоб не зіткнутися з такою неприємною проблемою, необхідно ретельно вибирати виробника дерев’яних меблів. Він повинен мати достатній досвід роботи і, звичайно ж, численні позитивні відгуки клієнтів.

Меблі на замовлення від CLEEF MEBEL