Як вибрати фурнітуру для кухні на замовлення

14.12.2017

Як вибрати фурнітуру для кухні на замовлення

Як знайти оптимальну кухонну фурнітуру, вибираючи кухні під замовлення в умовах помірного бюджету
Зрозуміти, яка якісна фурнітура не складно, якщо знати особливості і нюанси, на які слід звертати увагу, роблячи вибір.
Постійно вибираючи продукти, люди вже впевнено орієнтуються в тому, які з них більш якісні в рамках наявного на їх купівлю бюджету. Те ж саме можна зробити і з вибором меблів, фурнітури для неї. Існують певні правила, які дозволяють знайти найкраще.

Простий приклад: споживач хоче замовити натуральну, естетичну кухню, при цьому, він дещо обмежений в засобах, які може витратити на цю покупку. При цьому, маючи на увазі “натуральна”, він має на увазі конструкцію, фасади, карнизи та інші елементи якої виготовлені з дерев’яного масиву. Можливо це при невеликому бюджеті? Швидше за все, доведеться на чомусь зекономити, щоб реалізувати свої цілі.

Основа меблів – це заготівля, кріплення і фурнітура, що забезпечує функціонал.

Не слід економити на:

 • зовнішньому вигляді, естетиці меблювання;
 • функціональності фурнітури.

Основні правила грамотного вибору свідчать:

 1. Бренд-виробник повинен бути відомий на ринку в своїй сфері, мати надійну позитивну репутацію. В іншому випадку великий ризик для покупця.
 2. Впевнений у якості продукції виробник, продавець на прохання споживача дасть гарантію на свій товар на 2 і навіть на 3 роки. Якщо гарантія обмежується річним періодом, це привід засумніватися.
 3. Товар повинен бути представлений “особою”, тобто, покупець повинен мати можливість побачити на зразку або в натурі текстуру, колір, форму, патину, якою буде володіти кухонні меблі під замовлення, яку він планує придбати.

Після того, як ці пункти плану вирішені в позитивному для потенційного покупця ключі, можна переходити до варіантів економії при виборі функціональної фурнітури.

Сьогодні велика кількість механізмів, конструкцій, систем аксесуарів для кухонних меблів змушує розгубитися навіть найдосвідченішого покупця. Зрозуміло, що продавцю не складе праці істотно збільшити вартість кухні під замовлення, “нафаршировав” її всіма цими премудростями. Але якщо підійти до вибору вдумливо і скрупульозно, виявиться, що економити можна і потрібно. При цьому – без найменшого збитку якості, не погоджуючись на фурнітуру від нікому не відомого виробника з Піднебесної.

Практичні меблеві петлі
Петлі бувають різні. Вони класифікуються за кількома ознаками. Так, по способу закривання/відкривання розрізняють:

 • стандартні;
 • з пружинним вбудованим механізмом (він утримує двері в закритому положенні);
 • з пристроєм плавного закриття (аргументу).

За способом монтажу розрізняють звичайні петлі і пристрої швидкого монтажу, дозволяють оперативно встановити/зняти двері. Кожна додаткова опція – відповідно додаткові витрати. Простий розрахунок переконливий: стіна оснащений десятьма фасадами, на кожному з яких по дві петлі (мінімум). Відповідно, це двадцять штук. Стандартні стоять 0.7$, тоді як кожна петля з доводчиком обійдеться замовнику вже в 4$. Відповідно, якщо віддати перевагу базовий варіант, економія складе вже 66$.

Асортимент кожного поважаючого себе виробника включає всю лінійку продуктів, від базових до сверхоснащенных. Тому, вишукувати недорогий варіант не доведеться. Із завданням відкривання/закривання дверей чудово справляється і базова петля, а функцію доводчика виконає така дешева і практична річ, як силіконовий відбійник.

Замовляючи, варто поцікавитися у продавця якістю товару і можливими нюансами виготовлення тієї чи іншої фурнітури наповнення. Також важливий уважний огляд, можливість спробувати представлену продукцію на демонстраційних стендах.

Компанії, яким можна довіряти в справі виготовлення дверних петель – Hettich, Blum, Hafele та деякі інші (можна поцікавитися у консультанта, чия продукція успішно пропрацює 10 і більше років).

Економія в 66 доларів – ще не остаточна сума. Справа в тому, що кухонні меблі на замовлення передбачає додавання тридцатипроцентной прибутку при складанні конструкції. Тобто, на вартість установки дорогої та дешевої фурнітури націнка збільшується однаково. Отже, можна використовувати простий, але дуже ефективний прийом в цілях додаткової економії: прорахувати вартість меблів зі стандартною фурнітурою, і лише потім, розрахувавши різницю, за бажанням вибрати більш дорогі петлі.

Висувні меблеві механізми
Стандартні сучасні системи, що забезпечують висування кухонних ящиків плавно і рівномірно, мають ціну в середньому в 30$ за комплект. Вибирати цю фурнітуру слід, керуючись тими ж правилами та порадами, що і при виборі петель.

Безумовно, сервопривід або тандембокс від Blum не буде бюджетним варіантом, але у цього ж виробника можна знайти базові напрямні. Економія буде суттєвою, а прослужить така фурнітура мінімум десяток років, надійно і справно.

Приклад
Система Quadro від бренду Hettich представлена до продажу в двох версіях: базова і оснащена комплексом плавного доводу. Ціна базової – 7$, тоді як більш вдосконалена коштує 25$ за комплект. При цьому, функціонал базової забезпечує цілком плавний хід, так як оснащений стандартним спрощеним доводчиком. Але за три сантиметри до закриття пружина підхопить і надійно зачинить ящик, закриваючи його.

Той же приклад в грошових вимірниках: на кухонний гарнітур, оснащений 8 ящиками, потрібно відповідно 8 комплектів висувних механізмів. За базові потрібно заплатити 56, за удосконалені – 200 доларів, відповідно. Отже, величина економії на одній фурнітурі складе 144$. І це не беручи в розрахунок націнку на установку, розраховану на прикладі петлями.

Системи карго – аксесуари та функціональна фурнітура для кухонних меблів на замовлення.

Наповнення кухонних шаф і полиць, до якого належать різні функціональні елементи, системи і аксесуари:

 • карго;
 • сушіння;
 • каруселі;
 • та інші аналогічні конструкції.

Їх можна підбирати менш пильно і ретельно. Наприклад, обираючи продукцію не настільки відомих і дорогих, але досить відомих і добре зарекомендували себе брендів виробництва Туреччини, Китаю або Польщі. Серед популярних, недорогих і відрізняються високою якістю виробників – Starax (Туреччина), Rejs (Польща) та ряд інших брендів, що мають позитивну репутацію про споживачів.

На відміну від італійських, німецьких та інших європейських виробників кухонної фурнітури, продукція цих брендів менш дорога. Але її якість досить солідне, і, як показує практика, вона здатна довгостроково, протягом декількох років, справно виконувати покладені на неї функції, не змінюючи первісних споживчих і зовнішніх характеристик.

Крім того, важливо врахувати і момент виготовлення деякими компаніями, що виробляють кухонні меблі під замовлення, наповнення “під себе”. Тобто, великий вітчизняний виробник може реалізувати під своїм брендом, маркою, китайські карго, оскільки він замовляв цю фурнітуру під свою продукцію, в точній відповідності з її параметрами і функціоналом.

Меблі на замовлення від CLEEF MEBEL